Nová sociální síť Medium od tvůrců Twitteru a Bloggeru

Aneb nový pohled na sdílení textového a obrázkového obsahu. Zakladateli jsou E. Williams a B. Stone, kteří stáli v pozadí zrodu projektů jako je Blogger – pro vedení blogu (od roku 2003 koupená a provozovaná společností Google) nebo například Twitter.

Hlavní myšlenka sítě Medium je zaměřená na tvorbu, sdílení a předkládání toho nejkvalitnější obsahu.

Tvůrci zmiňují, že evoluce v internetovém prostředí je nyní více či méně zaměřená na všemožné druhy sdílení obsahu. A otázkou zůstává jak kvalitního. Napraví to právě Medium?

A jak to tedy funguje:
Medium je rozdělono na dvě kategorie uživatelů: autoři obsahu a čtenáři.
Autoři obsahu píšou články, sdílí fotografie nebo oboje a zařazují je do různých kategorií. Ty se zde nazývají Collection, česky kolekce. Například kolekce Příběhy o 100 slovech.
Čtenáři vyhledají nebo prostě náhodně vstoupí do takovéto kolekce a můžou si zvolit jakýkoliv článek k přečtení nebo obrázek ke shlédnutí. Po přečtení má pak čtenář možnost článek doporučit.
A kde se schovává to kouzlo? To by mělo být zahrnuto ve zmíněném doporučování, kdy nejvíce oblíbené příspěvky budou čtenářům předkládány prioritněji (seřazení článků od nejnovějších je však také možné). Ve výsledku byste pak v již zmíněné kolekci Příběhy o 100 slovech měli jako první narazit na ten nejlepší článek z kolekce. A o autora samotného jde až v druhé řadě.

100 word stories — Medium

Můžeme být skeptičtí a najít spousty důvodů proč by to fungovat nemělo. Medium je však zatím jen v testovací verzi, přispívat mohou jen vybraní uživatelé, registrovat jako čtenář se můžete pouze pokud máte Twitter účet. Tvůrci zmiňují, že funkčnost a možná i princip celého systému se může měnit podle toho jaké budou reakce uživatelů. Což je možná ta nejdůležitější informace, která nám stále dává naději toho, že projekt není předurčen k zániku. Medium si zaslouží pozornost hlavně kvůli jménům, které stoji za touto připravovanou sociální síťi. Snad se zkušený tým překoná a brzy uvidíme hvězdu, která přesvítí oblíbený a již zavedený Twitter.

Zdroje: www.medium.comwww.tyinternety.cz